ПРАВИЛА Інтернет-БЕЗПЕКИ І Інтернет-ЕТИКИ
|
Ніколи не давайте приватної інформації про себе (прізвище, номер телефону, адресу, номер школи) без дозволу батьків.
Якщо хтось говорить вам, надсилає вам, або ви самі віднайшли у мережі щось, що бентежить вас, не намагайтеся розібратися в цьому самостійно. Зверніться до батьків або вчителів - вони знають, що треба робити.
Зустрічі у реальному житті із знайомими по Інтернет-спілкуванню не є дуже гарною ідеєю, оскільки люди можуть бути дуже різними у електронному спілкуванні і при реальній зустрічі. Якщо ж ви все ж хочете зустрітися з ними, повідомте про це батьків, і нехай вони підуть на першу зустріч разом з вами.
Не відкривайте листи електронної пошти, файли або Web-сторінки, отримані від людей, яких ви реально не знаєте або не довіряєте.
Нікому не давайте свій пароль, за виключенням дорослих вашої родини.
Завжди дотримуйтесь сімейних правил Інтернет-безпеки: вони розроблені для того, щоб ви почували себе комфортно і безпечно у мережі.
Ніколи не робіть того, що може коштувати грошей вашій родині, окрім випадків, коли поруч з вами батьки.
Завжди будьте ввічливими у електронному листуванні, і ваші кореспонденти будуть ввічливими з вами.
У електронних листах не застосовуйте текст, набраний у ВЕРХНЬОМУ РЕГІСТРІ - це сприймається у мережі як крик, і може прикро вразити вашого співрозмовника.
Не надсилайте у листі інформації великого обсягу (картинки, фотографії тощо) без попередньої домовленості з вашим співрозмовником.
http: //www.4uth.gov.ua/ - сайт Державної бібліотеки для юнацтва.
http: //www.chl.kiev.ua/ - сайт Національної бібліотеки України для дітей.
http://ukrlib.com.ua – електронна бібліотека кращих творів української літератури та українських перекладів відомих світових авторів. До вашої творчої уваги критичні статті, реферати, стислі перекази творів.х
http://www.ukrlife.org – велика віртуальна книгозбірня відомих творів української літературиз падл
http://www.abetka.ukrlife.org - сайт для наймолодших читачів та дбайливих батьків, які прагнуть прищепити дітям любов до читання.
http://www.lukoshko.net – російський сайт «Лукошко сказок». Представлені народні казки, твори письменників-казкарів, вірші для дітей, оповідання для дітей про тварин та багато іншого.
http://ukrlib.com.ua - найкраща бібліотека української літератури. Тут можна безперешкод завантажити книжки українських авторів і український переклад найвідоміших світових письменників. Вражає неймовірна кількість критичних статей, рефератів, стислих переказів творів та інших матеріалів.
http://poetyka.uazone.net - бібліотека української поезії. На сайті представлені різні періоди української поезії, переклади зарубіжних авторів та народні пісні. Абетковий покажчик поетів дуже зручний для користування.
http://www.bookz.ru - велика електронна бібліотека з дуже зручним інтерфейсом та широкою базою книг. Тут можна легко скачати будь-яку книгу – від класики до новинки сучасної літератури, а такое знайти різні довідники, журнали і словники.
http://Litera.edu.ru - величезний російський освітній портал, створений при підтримці міністерства освіти і науки Російської Федерації. Можна скачати усе, що потрібно для навчання або загального розвитку.
http://www.litportal.ru - російський літературний портал. Тут легко знайти практично все: від літератури до посилань на кінофільми. Ресурс підтримує безліч тематичних форумів і чатів. Він має багато тестів і розважальних сторінок. Але головна фішка порталу – база різноманітних творів, яка включає практично усі жанри світової та сучасної літератури.
http://www.fenzin.org - найкращий портал для любителів фентезі та фантастики. Представлена найбільша база книжок, яка постійно оновлюється.
http://BookLand.net.ua - магазин електронних книг. На сайті є широкий перелік рубрик. Серед них - дитяча література та книги шкільної програми (5 -11 класи), які можна перечитати в он-лайн режимі або скачати на носій.