Задача тижня
Щоб уміти розв'язувати задачі треба їх розв'язувати |
Задача 14. Периметр квадрата збільшився на 10%. На скільки відсотків збільшиться площа квадрата?
Задача 13. Яку найбільшу кількість цифр можна стерти у 1000-цифровому числі 20082008…2008 так, щоб сума цифр, що залишилася, дорівнювала 2008?
Задача12. Маємо 9 гирь, на яких написано, що вони важать 1г, 2г, 3г, ..., 9г відповідно. Відомо, що рівно одна із гирь легша, ніж на ній написано, а інші важать рівно стольки, скольки на них написано. Як за допомогою 2-х зважувань на двошалькових вагах визначити неправильну гирю.
Задача11. Підприємець купив комп’ютер на 40% дешевше від середньої ціни такого комп’ютера у магазині, а назавтра продав цей комп’ютер на 25% дешевше вказаної середньої ціни такого комп’ютера у магазині. Скільки відсотків прибутку отримав підприємець?
Задача 10. Який кут утворюють годинникова та хвилинна стрілки годинника у 9 год 20 хв?
Задача 9.Третина військової роти залишилася на території військової частини, а всі інші її бійці поїхали на стрільби. Бійці цієї роти, що залишилися, за обідом з’їли четвертину приготовленого для роти борщу, а бійці, що повернулися зі стрільб, отримали порції борщу в півтора рази більші, ніж видавалися за обідом. Скільки борщу залишилося для ротної собаки Найди? Відповідь обгрунтуйте.
Задача8. Із 17 сірників складено неправильну рівність: тобто Перекладіть один сірник так, щоб рівність стала правильною. Відповідь обгрунтуйте. (Відповідь:1/2-1/3=1/6)
Задача7. . Рівність 101 - 102 = 1, звичайно ж неправильна. Але в ній можна переставити одну з цифр так, щоб отримати правильну рівність. Зробіть це!
Задача 6. Дідусь гуляв парком з трьома внуками. Перехожий запитав, скільки дітям років. Іванко сказав: «Я молодший від Петрика, але мені більше ніж три роки». Петрик мовив: «Я молодший за Сашка на чотири роки». Сашко додав: «Нам разом учетверо менше років, ніж дідесеві, а всім нам разом із дідусем рівно 100 років». Скільки кому років?
Задача 5.В купе одного з вагонів потягу їдуть шість пасажирів, що мешкають у різних містах: Москві, Санкт-Петербурзі, Мінську, Києві, Харкові, Одесі. Їх прізвища: Андріїв, Борисов, Васильєв, Григор’єв, Дмитрієв, Єлісеєв.
При посадці Васильєв допомагав одеситу грузити багаж. В дорозі з’ясувалось, що Андріїв і москвич – лікарі, Дмитрієв і петербуржець – учителі, Васильєв і мінчанин – інженери. Борисов і Єлісеєв – служили в армії, а мінчанин в армії не служив. Андріїв і харків’янин вийшли в Києві, а Васильєв поїхав далі. Єлісеєв сперечався з петербуржцем про користь нових ліків. Визначити місце проживання кожного з пасажирів, та їх професії.